Co je to WATSU terapie

Práce s tělem ve vodě zahrnuje jemné masážní techniky, pomalé pohyby v rytmu vody, protahování končetin, uvolňování páteře a kloubů, zvětšování rozsahu pohybů, vnímání dechu klienta a energetickou práci v bezpečné náruči terapeuta, což ústí v hluboké fyzické i duševní uvolnění a regeneraci. Do rovnováhy se dostává tělo, emoce i mysl.

Vychází z principů shiatsu masáží, ovšem převedených do vody, která celému procesu dodává další zásadní rozměr. Teplota vody v bazénu při Watsu® se vždy pohybuje v rozmezí 34 - 36 °C. Už jen tím, jak je klientovo tělo prohříváno vodou, dochází k jeho velmi účinnému uvolnění. 

Tyto pohyby, spolu s různými protahovacími cviky, jemnou masáží a prací s meridiány (energetickými drahami na těle), velmi účinně snižují svalové napětí, uvolňují klouby a navozují velmi hlubokou relaxaci, kterou může člověk procítit opravdu v celém těle, současně výrazně snižuje také psychický stres a napětí v mysli...

Terapie ve vodě aktivuje životní sílu a potenciál v člověku a s tím i jeho vlastní síly k sebe-uzdravení. 
Tím dále podporuje tělesné zdraví a kvalitu života každého člověka, který tyto terapie podstoupí. 


Jak probíhá?

Samotná vodní masáž trvá cca 50 minut, kdy se klient po celou dobu vznáší na hladině, za podpory náruče terapeuta. Aby mohl v klidu ležet na hladině, dostane na nohy nadlehčovací pásky, jeho hlavu celou dobu bezpečně podpírá provázející terapeut a jeho tělo je protahováno jemnými plynulými pohyby v souladu s vodou. 

Máme propracované cviky, úchopy a pohyby, které je možné s lidským tělem ve vodě dělat, ale vždy je vybírám intuitivně, podle toho, jak si o ně v danou chvíli klientovo tělo řekne. Ve srovnání s klasickou shiatsu masáží je Watsu® jemnější, protože voda tvoří jakousi nárazníkovou, podpůrnou zónu. Někteří lidé neradi odevzdávají kontrolu nad svým tělem komukoli, někdo nemá rád masáže, protože jsou příliš kontaktní - to všechno voda umí odbourat. 

Pod vodou...

Na potápění se vždy předem domluvíme. Klient dostane skřipec na nos a před potopením jej vždy upozorním jemným signálem, aby se v klidu připravil a nadechnul. Pod vodou se ocitá ve stavu beztíže, pohybuje se všemi směry, uvolňuje se většinou ještě více než na hladině, protože "vypíná" hlavu, přestává řešit jakékoli starosti a jen se tak vznáší a vlaje vodou. 


Historie, vznik, vývoj

Watsu® terapie Zakladatelem Watsu® byl Harold Dull, který v osmdesátých letech 20. století přenesl techniky japonské masáže Zen Shiatsu do teplých pramenů Harbin Hot Springs v Severní Kalifornii. Práce s tělem ve vodě zahrnuje jemné masážní techniky, pomalé pohyby v rytmu vody, protahování končetin, uvolňování páteře a kloubů, zvětšování rozsahu pohybů, vnímání dechu klienta a energetickou práci v bezpečné náruči terapeuta, což ústí v hluboké fyzické i duševní uvolnění a regeneraci. Do rovnováhy se dostává tělo, emoce i mysl.

Watsu se stále rozvíjí, vznikly z něj další formy vodních terapií, jako je Aquahealing, Waterdance (vodní tanec), Healingdance (léčivý tanec), OBA (Ocean Bodywork Aqua) - práce převážně pod vodou a další.


© 2020 Vodní péče - WATSU terapie. Brno
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!