Co je to WATSU terapie

Práce s tělem ve vodě zahrnuje jemné masážní techniky, pomalé pohyby v rytmu vody, protahování končetin, uvolňování páteře a kloubů, zvětšování rozsahu pohybů, vnímání dechu klienta a energetickou práci v bezpečné náruči terapeuta, což ústí v hluboké fyzické i duševní uvolnění a regeneraci. Do rovnováhy se dostává tělo, emoce i mysl.

Vychází z principů shiatsu masáží, ovšem převedených do vody, která celému procesu dodává další zásadní rozměr. Teplota vody v bazénu při Watsu® se vždy pohybuje v rozmezí 34 - 36 °C. Už jen tím, jak je klientovo tělo prohříváno vodou, dochází k jeho velmi účinnému uvolnění. 

Tyto pohyby, spolu s různými protahovacími cviky, jemnou masáží a prací s meridiány (energetickými drahami na těle), velmi účinně snižují svalové napětí, uvolňují klouby a navozují velmi hlubokou relaxaci, kterou může člověk procítit opravdu v celém těle, současně výrazně snižuje také psychický stres a napětí v mysli...

Jak probíhá?

Samotná vodní masáž trvá hodinu, kdy se klient po celou dobu vznáší na hladině, za podpory náruče terapeuta. Aby mohl v klidu ležet na hladině, dostane na nohy nadlehčovací pásky, jeho hlavu celou dobu bezpečně podpírá provázející terapeut a jeho tělo je protahováno jemnými plynulými pohyby v souladu s vodou. 

Máme propracované cviky, úchopy a pohyby, které je možné s lidským tělem ve vodě dělat, ale vždy je vybírám intuitivně, podle toho, jak si o ně v danou chvíli klientovo tělo řekne. Ve srovnání s klasickou shiatsu masáží je Watsu® jemnější, protože voda tvoří jakousi nárazníkovou, podpůrnou zónu. Někteří lidé neradi odevzdávají kontrolu nad svým tělem komukoli, někdo nemá rád masáže, protože jsou příliš kontaktní - to všechno voda umí odbourat. 

Pod vodou...

Na potápění se vždy předem domluvíme. Klient dostane skřipec na nos a před potopením jej vždy upozorním jemným signálem, aby se v klidu připravil a nadechnul. Pod vodou se ocitá ve stavu beztíže, pohybuje se všemi směry, uvolňuje se většinou ještě více než na hladině, protože "vypíná" hlavu, přestává řešit jakékoli starosti a jen se tak vznáší a vlaje vodou. 


Historie, vznik, vývoj

Watsu® terapie Zakladatelem Watsu® byl Harold Dull, který v osmdesátých letech 20. století přenesl techniky japonské masáže Zen Shiatsu do teplých pramenů Harbin Hot Springs v Severní Kalifornii. Práce s tělem ve vodě zahrnuje jemné masážní techniky, pomalé pohyby v rytmu vody, protahování končetin, uvolňování páteře a kloubů, zvětšování rozsahu pohybů, vnímání dechu klienta a energetickou práci v bezpečné náruči terapeuta, což ústí v hluboké fyzické i duševní uvolnění a regeneraci. Do rovnováhy se dostává tělo, emoce i mysl.

Watsu se stále rozvíjí, vznikly z něj další formy vodních terapií, jako je Aquahealing, Waterdance (vodní tanec), Healingdance (léčivý tanec), OBA (Ocean Bodywork Aqua) - práce převážně pod vodou a další.


© 2020 Vodní péče - WATSU terapie. Brno
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!