Kraniosakrální terapie

Absolvovala jsem roční výcvik v kraniosakrální osteopatii s prvky biodynamiky ve škole Radka Neškrabala s úžasnou lektorkou Hankou Chocholatou.

Nabízím tedy klasické ošetření, které probíhá v oblečení na lehátku v masérně na ul. Hlinky 44/112a.

Ale stejně tak podle potřeby zapojuji techniky z kraniálky také do mé práce ve vodě při watsu. Zde se pak při ošetření střídají klidnější až statické prvky, kde se ladím na ty nejjemnější pohyby v těle (pohyby tekutin, fasciálního a membránového systému) a dynamičtější pohyby a pozice v souladu s pohybem vody, která nás v teplém bazénu obklopuje.

Výsledkem je uvolnění a protažení těla a velkou hloubkou a přesahem do nitra těla i mysli.


Kraniosakrální terapie je velmi jemná terapie, která podporuje schopnosti těla se samo uzdravovat a nabrat energii. Je založena na lehkém dotyku, který pomáhá tělu klienta uvolnit stažení a napětí na potřebných místech. Je to hluboká technika, která respektuje jedinečnost každého člověka. Ve chvílích, kdy si dovolíme se zastavit a věnujeme pozornost svému tělu, se ději uvolňující a ozdravující procesy. Vytváříme prostor pro načerpání sil a otevíráme se novým pohledům a možnostem.  

Terapie jsou vhodné jak pro dlouhodobé zdravotní obtíže, tak pro akutní stavy přetížení a stresu, kdy problémy tzv. přerůstají přes hlavu, a oslabení se začne projevovat fyzickými potížemi. Jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, děti i dospělé, těhotné ženy i seniory.

Principem této metody je vyšetření pohyblivosti kraniosakrálního systému, do kterého zahrnujeme lebku (cranium), membránový systém, mozkomíšní tekutinu, celý páteřní kanál včetně kosti křížové (sacrum). Každá buňka, orgán, sval a kost neustále vykonává jemný pohyb v určitém rytmu. Tyto pohyby a rytmy je možné citlivýma rukama vnímat kdekoliv na těle.


© 2020 Vodní péče - WATSU terapie. Brno
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!