❈  Karla Štiková  ❈

Kdo jsem 

Jsem vodní terapeutka, ale také dula (průvodkyně žen obdobím těhotenství, porodu a šestinedělí), masérka a instruktorka dětského plavání. 

Já a Watsu 

Naše tělo je z největší části tvořeno vodou, celá naše existence je v podstatě vodou řízena a také život sám se vyvíjí ve vodním prostředí. Síla vody je slovy nepopsatelná a mě zcela uchvátila. Jsem šťastná, že s ní mohu - s velikou pokorou - pracovat, protože práce s vodou, ve vodě, v blízkosti vody je úžasná v tom, že člověk může být přítomen a doslova ponořen v nekonečné moudrosti a lásce. Protože voda současně symbolizuje naše cítění a emoce, práce a často i jen pouhý pobyt v ní poskytuje hluboký prožitek pro tělo i duši.

Na Watsu mě fascinuje především to, že pomocí vody - odevzdáním svého těla do její náruče - se člověku otevírá cesta k sobě samému, lépe pak vnímá své tělo a více naslouchá sám sobě. Kde jsem se v té vodě vzala

Vlastně od malička mě to k vodě táhlo a trávila jsem u ní mnoho času. Nakonec jsem u ní zakotvila I profesně, kdy jsem postupně od vědeckého zkoumání života ve vodě (prostřednictvím oboru hydrobiologie) postoupila dál a spolu s příchodem mých dětí a stále v doprovodu vody se mi otevřel úplně nový pohled na svět. Základní schopností vody je plynutí a také já nechávám život plynout a postupně se mi vynořují témata, které si mé srdce volí a já si postupně rozšiřuji kvalifikaci a životní naplnění. Z břehu řek a laboratoře jsem se dostala k práci přímo ve vodě, s miminky a jejich maminkami, až jsem nakonec doplynula až k Watsu. A na vlně a esenci vodních terapií se dostávám dál a dál a hlouběji a hlouběji... 


Je mou velikou radostí prostřednictvím vodních terapií nabízet lidem nové prožitky, kdy se prostřednictvím síly vody dostávají více sami k sobě. 


Watsu v těhotenství

Mou obzvláštní láskou je péče o těhotné ženy a následně pak o nově zrozené matky a miminka. Na základě vlastních zkušeností ze dvou těhotenství, které jsem strávila snad z poloviny času ve vodě, s velkou radostí nabízím setkání s vodou těhotným ženám. V teplé vodě se tělo zatížené změnami, kterými v tomto období prochází, úžasně uvolní a zrelaxuje. Současně Watsu v těhotenství vrací ženu víc než jindy k její vnitřní síle a klidu a zintenzivňuje její napojení na miminko.


Jsem členkou WABA a v ČR spolku vodních terapeutů Watsu for health z.s. Za vzdělání a uvedení do světa vodních terapií děkuji školícím centrům Watsu Czech a Watsu for health, které zvou do ČR úžasné lektory z celé Evropy. 


Mé vzdělání pro vodní a další terapie:

- Watsu 1

- Watsu 2
- Watsu 3
- OceanicBodyworkAqua basic (práce pod vodou)
- OceanicBodyworkAqua 1
- Watsu special needs (adaptedwatsu)

- Woga 1 (vodní jóga)

- Woga 2 (vodní jóga)

- Woga pro těhotné

- ITC - instruktorský výcvik WOGA (vodní jóga) 
- Myofasciální uvolňování ve vodě (MWR)
- Tantsu (specializovaná masáž na suchu)
- Shiatsu - základní kurz
- Rekvalifikační kurz: Masér - sportovní masáž
- Těhotenská masáž. Aromaterapeutická těhotenská masáž.
- Motýlí masáže pro novorozence
- Baby masáže pro miminka
- Kranio-sakrální terapie

© 2020 Vodní péče - WATSU terapie. Brno
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!